Finetol v stečaju - iz uprave Save mora mag.Franci Strajnar, za ponovni mandat v NS Save ne more kandidirati Janko Kastelic, iz NS Mercatorja pa mora oditi Zdenko Podlesnik

NatisniNatisni

Uprava družbe Finetol, d.d., pod vodstvom Janka Kastelica je v ponedeljek, 30. aprila 2012 vložila predlog za stečaj Finetola, d.d., s tem pa bo nekaj  več kot 1.700 delničarjev verjetno ostalo brez vsega svojega premoženja. Posledično bo moral iz Nadzornega sveta Mercatorja odstopiti Zdenko Podlesnik, nekdanji prvi nadzornik Finetola do 1. 8. 2011, za ponovni mandat v nadzornem svetu Save, d.d. pa se ne bo mogel več potegovati Janko Kastelic - sedanji predsednik uprave Finetola, iz uprave Save, d.d., pa mora odstopiti član mag. Franci Strajner - prvi mož Finetola do 31.03.2011 - vsi zaradi določil Zakona o javnem naročanju. V nasprotnem primeru bi bili lahko Sava in Mercator izločeni iz državnih javnih naročil za obdobje 2 let. Podoben scenarij najbrž sledi tudi v Maksimi Invest.

 Ljubljana, 03. maj 2012


mag. Franci Strajnar mora nemudoma odstopiti kot član uprave v Savi, d.d.!

Zaradi določil Zakona o javnih naročilih, Društvo Mali delničarji Slovenije (Društvo MDS) javno pozivamo mag. Francija Strajnarja - do 31.03.2011 predsednika uprave Finetola - da nemudoma nepreklicno odstopi kot član uprave Save, d.d.

Za ogled prispevka Florjana Zupana iz Poročil ob 17.00 uri na TV SLO1 kliknite TUKAJ

 

Podlesnik in Kastelic morata nemudoma odstopiti kot nadzornika v Mercatorju oziroma Savi!

Zaradi določil Zakona o javnih naročilih, Društvo Mali delničarji Slovenije (Društvo MDS) javno poziva Zdenka Podlesnika - do 1.8.2011 predsednika NS Finetola - da nepreklicno odstopi kot član NS Mercator. Prav tako mora iz enakega razloga nepreklicno od ponovne kandidature za izvolitev v NS Save, odstopiti tudi Janko Kastelic - sedanji predsednik Uprave Finetola.

Če odstopa ne bo, sledi začetek postopka za odpoklic nadzornikov preko sodišča

V kolikor Zdenko Podlesnik ne bo odstopil iz NS Mercatorja, bo Društvo MDS skupaj s pravniki proučilo možnost njegovega odpoklica preko sodišča. V nasprotnem primeru bi lahko Mercatorju in njegovim delničarjem nastala velika poslovna škoda.

Spomnimo - Društvo MDS je na sodišče že 3 dni po skupščini vložilo izpodbojno tožbo s katero izpodbija sklep o razrešitvi in imenovanju novih nadzornikov v Mercatorju. En teden po skupščini je vložilo še predlog za izdajo začasne odredbe o prekinitvi vpisa sprememb v register, vendar je bilo nekaj ur prepozno. Sodišče je na dan vložitve predloga za zadržanje v register že vpisalo nove nadzornike in čistopis statuta.

Tako Mercator, kot Sava konkurirata na javnih razpisih države in njenih organov. Po določilih že omenjenega Zakona o javnih naročilih mora naročnik iz postopka javnega naročanja izločiti tistega ponudnika, katerega nadzornik je bil v dveh letih pred iztekom roka za oddajo ponudb lastnik, direktor ali nadzornik podjetja, ki je končalo v stečaju ali prisilni poravnavi.

Kot zanimivost dodajmo, da so novi nadzorniki Finetola, ki so bili izvoljeni na skupščini 1.8.2011, v register AJPES-a bili vpisani šele 20.4.2012?!

Abanka Vipa glasovala za takojšen umik iz borze, čeprav je vedela, da je bil Finetol insolventen že pred skupščino, ki je odločal o umika z borze 01.08.2011?

Zelo zanimivo bo na prihajajoči skupščini Abanke Vipa, d.d., slišati pojasnilo njene Uprave, zakaj je pooblaščenec Abanke Vipa, g. Poljšak na lanskoletni skupščini Finetola dne 1.8.2011, z 3,84 % deležem osnovnega kapitala, podprl sklep o umiku iz borze in s tem odločilno pripomogel, da je bil sklep o umiku sprejet  z  90,18 %; torej večino osnovnega kapitala. Posledica tega je bila, da se je  Finetol v slabem tednu poslovil iz borze. Ravno včeraj pa so v Abanki Vipa napovedali 50 milijonov EUR vredno dokapitalizacijo ob sicer katastrofalnih rezultatih za preteklo leto.

Lanska skupščina Finetola le pridobivanje časa?

Vse več indicev kaže, da je bila lanskoletna skupščina le igra za male delničarje. Vsaj od septembra 2011 dalje je Finetol izkazoval negativen kapital.  Usklajeni igralci pa so očitno le odigrali svoje vloge. S tem spretnim manevrom so izigrali 1.700 delničarjev in predvsem tiste, ki so na neustreznost dikcije sklepa opozarjali pred glasovanjem in so zato glasovali proti.

Mali delničarji od omenjene skupščine dalje tako niso prejeli niti enega podatka o tem, kaj se dogaja s Finetolovimi financami. Ne gre prezreti, da nikoli niso izvedeli tudi knjigovodske vrednosti delnice na dan 31.12.2012. 

portalov

Tuje novice iz regije

Production by Sapiens, d.o.o.
Hosting by Sapiens, d.o.o.